XX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (3-6.09.2012)

Jubileuszowy, XX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego przebiegł pod znakiem rozwoju krajowego przemysłu zbrojeniowego przy jednoczesnym wspieraniu współpracy międzynarodowej.

Salon w 2012 r. skupił 400 wystawców z 29 krajów całego świata i urósł do rangi najważniejszego wydarzenia tego rodzaju w Europie centralnej. Tegoroczną edycję odwiedziło ponad 13.000 gości.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który dokonał uroczystego otwarcia targów, a w swoim przemówieniu przypominał że:

„W realizacji priorytetów rozwoju naszej armii, w tym także w rozwoju obrony powietrznej, należy w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości tkwiące w polskim przemyśle”.

UNIMOR RADIOCOM na swoim stanowisku wystawienniczym prezentował produkty z zakresu szeroko pojętej radiokomunikacji oraz innowacyjną ofertę obejmującą sprzęt przeznaczony dla wozów bojowych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej, skupiające najlepszych specjalistów zarówno krajowych tj. przedstawicieli kadry Wojska Polskiego, Policji, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Rządu RP – jak i delegacje zagraniczne.

To również platforma wymiany doświadczeń, myśli technicznej forum łączące potencjalnych klientów i dostawców , okazja do spotkań i rozmów, nawiązywania nowych kontaktów między przedsiębiorcami i przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego z krajów całego świata.

UNIMOR RADIOCOM od lat regularnie uczestniczy w MSPO w Kielcach, tegoroczne targi były dla nas wyjątkowo owocne, udało nam się zainteresować wielu potencjalnych kontrahentów i współpracowników naszą ofertą, co w przyszłości pozwoli na realizację wspólnych przedsięwzięć rozwojowych.