XXI MSPO Kielce 2013

W dniach 2-5 września 2013 roku w Kielcach odbył się XXI MSPO – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Kieleckie targi przemysłu obronnego to najważniejsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa po Paryżu i Londynie militarna impreza wystawiennicza na Starym Kontynencie.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach przyciągnął wszystkich znaczących krajowych producentów obronnych i światowych potentatów. W tym roku swoją ofertę przedstawia 400 wystawców z ponad 20 krajów, m.in. z USA, Niemiec, Francji, Izraela, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Kanady, Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, Czech, Brazylii, Słowacji i Rosji.

Targi w Kielcach były objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zwierzchnika Sił Zbrojnych, który dokonał uroczystego otwarcia XXI MSPO.

Na kielecki targach pokazali się producenci najnowocześniejszych technologii i produktów militarnych z całego świata. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostało zaprezentowanych wiele innowacyjnych urządzeń i najnowszych osiągnięć w branży obronnej. Na MSPO można było zobaczyć efekty najnowszych technologii w służbie obronności. Zaprezentowano wiele innowacyjnych systemów wykorzystujących potencjał branży IT, której rozwiązania są coraz częściej stosowane w przemyśle zbrojeniowym. W Kielcach zostały zaprezentowane przede wszystkich liczne innowacje w lotnictwie i robotyce.

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5